Henna pudrowa

Zabieg został stworzony przede wszystkim do odbudowy brwi, głębokiego odżywienia oraz wzmocnienia struktury brwi i przyspieszenia wzrostu nowych włosków .

Zabieg daje wspaniałe efekty dla brwi słabych, rzadkich, o średniej gęstości, pozbawionych blasku i witalności, siwych, zbyt mocno regulowanych, słabo odrastających, w procesie rekonstrukcji.

Produkty użyte w hennie pudrowej zawierają naturalne składniki :

  • wyciągi z liści krzewu lawsonii,
  • wyciągi z liści indygo,
  • ekstrakty z drzewa kakaowego,
  • kompleksy witamin,
  • przeciwutleniacze.

Produkty są wolne od amoniaku i nadtlenku wodoru. Do zabiegu nie używa się wody utlenionej. Sam zabieg połączony jest ze wstępną pielęgnacją i głębokim oczyszczeniem włosków.  W trakcie zabiegu używana jest także keratyna, która dodatkowo wzmacnia i wygładza powierzchnię włosków. Czas trwania zabiegu to 1 godzina. Henna pudrowa utrzymuje się na skórze do 2 tygodni, na włoskach do 6 tygodni. Efekt trwałości jest bardzo różny, ściśle uzależniony od typu skóry, regeneracji naskórka, przestrzegania zaleceń po zabiegu oraz trybu życia, jaki prowadzimy. Henna nie spłukuje się (z siwych brwi spłukuje się nieznacznie). Jest doskonałym zabiegiem dla pań z makijażem permanentnym brwi, u których kolor nieco stracił na intensywności.